سیزدهمین دوسالانه عکس ایران پنجم بهمن

دومین گردهمایی عکاسان در زمستان سال جاری به مناسبت سیزدهمین دوسالانه عکس ایران پنجم بهمن در موزه هنرهای معاصر ایران رقم می خورد.

به گزارش روابط عمومی انجمن عکاسان ایران، سیزدهمین دوسالانه عکس ایران پنجم بهمن سال 93 در موزه هنرهای معاصر تهران آغاز به کار می‌کند. این دوسالانه از سوی انجمن عکاسان ایران و با همکاری مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، و به عنوان دومین گردهمایی عکاسان در سال جاری محسوب می شود که جامعه عکاسان را یکبار دیگر در زمستان سال جاری دور هم جمع کرده است. اولین رویدادی که عکاسان ایرانی را به دور هم جمع کرد، سومین دوره «ده روز با عکاسان» بود که با مشارکت هفت انجمن تخصصی عکاسی در دی ماه سال جاری برگزار شد و شامگاه 30 دی به پایان رسید.

پنج روز بعد از اتمام این حرکت، سیزدهمین دوسالانه عکس ایران کلید می خورد. این دوسالانه همچنین امسال یک تفاوت عمده با دوره‌های قبل دارد. امسال وزارت ارشاد با عهده دار کردن انجمن عکاسان ایران در برگزاری این برنامه، باعث شده است اعضای یک انجمن تخصصی امور مربوط به یکی از بزرگترین رویدادهای عکاسی کشور را انجام دهند و با این کار مقدمه دیگری برای رشد و گسترش نهادهای تخصصی و خصوصی را فراهم آورند.

مراسم افتتاح سیزدهمین دوسالانه عکاسی ایران به دبیری اسماعیل عباسی ساعت  17در موزه هنرهای معاصر تهران به نشانی خیابان کارگر، جنب پارک لاله برگزار می‌شود. این دوسالانه تا 20 بهمن ادامه دارد.