binder

انجمن عکاسی میراث فرهنگی

Cultural Heritage Photography Society of Iran

اولین برنامه تجربه های شخصی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی انجمن عکاسی میراث فرهنگی اولین برنامه نشست عکاسان با علاقمندان و اعضای انجمن ها با عنوان « تجربه های شخصی» از برنامه سه گانه مشترک انجمن عکاسی میراث فرهنگی و انجمن عکاسان نگاه با عنوان « چگونگی فروش عکس» با حضور سعید محمودی ازناوه، روز سه شنبه ۱۸ تیرماه از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در سالن آفرینش فرهنگسرای فردوس برگزار شد. 

در ابتدای برنامه مهدی پاسگر مدیرعامل انجمن عکاسان نگاه در مورد این نشست‌ها توضیحاتی را اعلام و پس از آن مسعود زنده روح کرمانی در مورد چشم انداز ایت سلسله برنامه ها توضیحاتی داد و اعلام کرد که در بخش اول این برنامه ها سه نشست در زمینه چگونگی فروش عکس، آژانس‌های فروش و انتشار عکس و حقوق عکاسان و چگونگی اجرای یک پروژه عکاسی و فروش آن پیش بینی شده که در طی سه ماه هر جلسه برگزار و از تجربیات صاحبنظران در این زمینه استفاده خواهد شد.

در ادامه سعید محمودی ازناوه به شرح تاریخچه مختصر از چگونگی ورد خود به بخش اقتصاد عکاسی و معضلاتی که در ۳۰ سال گذشته برای فروش آثار عکاسانی که در زمینه عکاسی میراث فرهنگی و مردم شناسی و همچنین طبیعت و ایرانگردی پرداخت. 

به گزارش خبرنگار روابط عمومی وی که سابقه چاپ بیش از ۱۳ جلد کتاب را دارد، مواردی چون فروش اسلاید و چگونگی رعایت حقوق مادی عکاس در آن دوره پرداخت و توضیح داد که وی در تمامی دوران حرفه ای خود تمامی آثاری را که به فروش رسانده با عقد تفاهم نامه و یا قرارداد بوده و‌در این زمینه پایبندی خود و ناشر را به قرارداد گوشزد نمود. در این برنامه که با حضور زنده روح به عنوان مجری سوالات بسیاری در زمینه تعداد فروش آثار، چگونگی پیگیری حق معنوی آثار فروخته شده، تفاوت قیمت و افزایش آن در این سه دهه، راهکارهایی برای فروش عکس برای علاقمندان در جلسه و چگونگی نگهداری آثار فروخته شده از وی پرسیده شد.

این جلسه در ساعت ۱۹ با اهدای لوح تقدیری از سوی دو انجمن توسط افشین شاهرودی یکی از اعضای ممتاز انجمن عکاسی میراث فرهنگی  و مهدی پاسگر مدیرعامل انجمن عکاسان نگاه به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی دومین برنامه مشترک این انجمن ها در تاریخ ۲۲ مردادماه در همین مکان برگزار خواهد شده که عنوان و سختران برنامه متعاقبا اعلام خواهد شد.

عکاس : پیمان دانشور

روابط عمومی انجمن عکاسی میراث فرهنگی

 
واژه‌های کلیدی:  تجربه, نگاه, میراث, سعید محمودی ازناوه, مسعود زنده روح کرمانی, افشین شاهرودی, مهدی پاسگر
تاریخ خبر: ۱۳۹۸/۰۴/۱۹