binder

انجمن عکاسی میراث فرهنگی

Cultural Heritage Photography Society of Iran

فیلم کوتاه «چل» به جشنواره بین المللی بلاروس راه یافت

راهیابی فیلم کوتاه «چل» اثر اصغر بشارتی به جشنواره بین المللی بلاروس

اصغر بشارتی متولد ۱۳۵۶ در جزیره قشم می باشد. تحصیلات وی در رشته ی عکاسی تا مقطع کاردانی و مدیریت گردشگری و جهانگردی در مقطع کارشناسی است. ایشان عکاسی و مستندسازی را در سال ۱۳۸۶ به صورت خود آموخته فرا گرفتند و تا کنون موفق به کسب افتخارات بسیاری در جشنواره های داخلی و خارجی در حوزه عکاسی و فیلم سازی شده اند . اصغر بشارتی داوری در برخی از جشنواره‌های داخلی را نیز در رزومه کاری خود دارد. بهترین آثار مصور ثبت شده از آثار ملموس و غیر ملموس میراثی از جزیزه قشم را می توان در آثار بشارتی جستجو کرد.

فیلم کوتاه «چَل» از آخرین آثار اصغر بشارتی، که خود تهیه کنندگی و کارگردانی آن را به عهده داشته به جشنواره بین المللی فیلم کوتاه مینسک«Kinosmena» راه یافت.
فیلم کوتاه «چَل» پیش از این به سه جشنواره بین المللی فیلم کوتاه بهاره اندونزی، ۶۰ ثانیه پاکستان و داکا بنگلادش نیز راه یافته بود که منجر به دریافت مدال طلای داکای بنگلادش برای این هنرمند قشمی شد.

فیلم کوتاه ۹۰ ثانیه‌ای «چل» به روایت ماجرای مرگ و زندگی می‌پردازد، افزود: کارگردان، تصویربردار و بازیگر این اثر خود اصغر بشارتی است و تدوین و صداگذاری آن بعهده منصور وحدانی و ایده پرداز آن هم عبدالرسول رنجبر بوده و سید حامد نوبری نیز به عنوان مشاور در تهیه این فیلم فعالیت داشته است.
این هنرمند قشمی فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه عکاسی و مستندسازی از سال ۱۳۸۶ آغاز و تا کنون با حضور در افزون بر ۱۵۰ جشنواره ملی و بین‌المللی توانسته قشم را به عنوان یک جزیره گردشگری با پتانسیل‌های بسیار قوی به مردم دنیا معرفی کند.
جشنواره بین المللی فیلم کوتاه مینسک «Kinosmena» یک رویداد فرهنگی است که هرساله درجمهوری بلاروس(روسیه سفید) برگزار می‌شود.
پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه مینسک «Kinosmena» امسال ۲۳ الی ۲۵ اوریل ۲۰۲۱ میلادی در مینسک پایتخت جمهوری بلاروس (روسیه سفید) برگزار می‌شود.
گفتنی است، اصغر بشارتی با کسب بیش ۳۰ عنوان بین المللی و بیش از ۳۰ رتبه اول تا سوم ملی یکی از عکاسان و فیلم سازان مطرح در حوزه محیط زیست ، گردشگری و زیر آب ایران بشمار می‌رود.
انجمن عکاسی میراث فرهنگی این موفقیت را به جناب آقای بشارتی عزیز تبریک گفته و امیدواریم چنین موفقیت هایی شایان به همت و هنر این هنرمند فرهیخته همچنان تداوم یابد.

واژه‌های کلیدی:  اصغر بشارتی, انجمن عکاسی میراث فرهنگی, فیلم کوتاه چل
تاریخ خبر: ۱۴۰۰/۰۱/۲۱