binder

انجمن عکاسی میراث فرهنگی

Cultural Heritage Photography Society of Iran

لغو روادید روسیه با ایران

تهران - ایرنا- مدیر عامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی از لغو رواید روسیه با ایران در روزهای آینده خبر داد.

خشایار نیکزاد فر، در نشست خبری  تشریح عملکرد ۶ ماهه و اعلان برنامه های آتی شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی  با اعلام این که موضوع لغو روادید روسیه ایران را در حال پیگیری است، ‌گفت: شرکت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و جهانگردی بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده درآمدی که از این محل ایجاد می‌شود درآمد را در روسیه صرف تبلیغات گردشگری ایران در روسیه شود.

وی  درباره چگونگی تبلیغات ایران در روسیه گفت: تبلیغات ایران برای عموم مردم روسیه است و محدود به طیف خاصی نیست. بااین‌حال با توجه به علاقه‌مندی روس‌ها به اسکی و کوهنوردی به دنبال تبلیغ ظرفیت‌های گردشگری ایران در این دو حوزه هستیم.

نیکزاد،  با بیان این که یکی از اقدامات مهم که بر عهده این شرکت قرار گرفته است موضوع مشارکت شرکت ایران‌گردی و جهان‌گردی در برگزاری  نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع‌دستی امسال است که بهمن‌ماه امسال در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

نیکزاد در ادامه به یکی از مأموریت‌های قدیمی شرکت متبوع خود اشاره کرد و گفت: موضوع احداث سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی یکی از موضوعاتی بود که از سال ۸۶ بر عهده این شرکت قرار گرفت که در اجرا با مشکلاتی برخورد کرد، اما توانستیم در چند ماه گذشته این موضوع را پیگیری کنیم و به نتایج خوبی نیز رسیده‌ایم. در حال حاضر موضوع احداث بیش از ۵۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

این مقام مسئول در خصوص احداث سرویس‌های بهداشتی و تعداد دقیق آن‌ها گفت: مصوبه‌ای که در گذشته به ما ابلاغ شده، ساخت هزار چشمه سرویس بهداشتی است که احداث بیش از ۵۵۰ چشمه را در دست اقدام داریم. البته برخی از آن‌ها بنا به دلایلی از جمله موضوع زمین با مشکلاتی روبه‌رو شده و احداث بیش از ۴۰۰ چشمه سرویس بهداشتی نهایی شده است.

وی  یکی دیگر از ماموریت‌های این شرکت تأمین سازوکار ارائه بلیت الکترونیکی اعلام کرد و افزود:  در حال حاضر توانسته‌ایم موضوع بلیت الکترونیکی را در ۷۵ مجموعه تاریخی و موزه‌ای تحت نظارت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اجرایی کنیم و امیدواریم این تا پایان سال به۸۰ کاخ موزه برسد.

نیکزاد به موضوع خانه‌مسافرها نیز اشاره کرد و گفت: یکی از رسالت‌های ما سامان‌دهی خانه‌مسافر است. این موضوع را به‌صورت برنامه‌ریزی انجام می‌دهیم و در حال حاضر یک سامانه در این خصوص تهیه شده است.

خانه مسافرها ساماندهی می‌شوند

نیکزاد در خصوص در دسترس بودن سامانه خانه‌مسافر، گفت: اقدامات بسیار خوبی در این شرکت انجام شده است، هزاران خانه‌مسافر را سامان‌دهی کردیم. سامانه‌ای در این خصوص تشکیل شده که به این سامانه مجری طرح و صاحب‌خانه دسترسی دارند و تاکنون در این سامانه خانه‌مسافرهای زیادی سامان‌دهی شده‌اند و اقدامات خوبی شکل گرفته است.

وب با تاکید بر این که موضوع رزرواسیون با موضوع سامان‌دهی تفاوت دارد، اضافه کرد:  سامانه‌ای که ما طراحی کرده‌ایم سامانه سامان‌دهی خانه‌مسافرها است نه رزرو آن‌ها نیست. البته سامانه‌ای را در خصوص رزرو خانه‌مسافر نیز در دست طراحی و اقدام داریم.

نیکزاد گفت: تطبیق و استانداردسازی هتل‌ها نیز یکی از موضوعاتی است که از طریق معاونت گردشگری کشور به شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی واگذار شده است.

شب یلدا در کاخ نیاوران 

نیکزاد در ادامه به فرارسیدن شب یلدا و برنامه مخصوصی که برای این شب در نظر گرفته شده اشاره کرد و گفت: امسال به مناسبت شب یلدا برنامه ویژه‌ای را در محل کاخ نیاوران برگزار خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران‌گردی و جهان‌گردی در ادامه گفت: یکی از موضوعات دیگری که از سوی این شرکت به‌صورت جدی دنبال می‌شود، تقویت مشارکت بخش خصوصی است که چندی پیش با مشارکت این بخش باشگاه گردشگری تفریحاتی را راه‌اندازی کردیم که برنامه‌های بسیار خوبی را در دست اقدام دارد.

نیکزاد در ادامه صحبت‌های خود و در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران درباره واگذاری شرکت ایران‌گردی و جهان‌گردی به بخش خصوصی بر اساس اصل ۴۴ گفت: این شرکت برای وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یک ظرفیت بالقوه است ازاین‌رو وزیر میراث فرهنگی در نامه‌ای به وزیر اقتصاد درخواست کرده است تا این شرکت به‌عنوان یک شرکت دولتی باقی بماند. نیکزاد درباره  سامان‌دهی فعالان گردشگری سلامت گفت: در حوزه گردشگری سلامت شاهد فعالیت دلالان هستیم ازاین‌رو به دنبال سامان‌دهی این وضعیت هستیم تا فعالیت در این حوزه قانونمند شود و شاهد سو استفاده در این خصوص نباشیم. فعالیت برخی از دلالان در حوزه سلامت به وجه کشور آسیب می‌زند بنابراین صد در صد به دنبال سامان‌دهی این موضوعات هستیم.

خبرگزاری ایرنا

واژه‌های کلیدی:  ایرانگردی, تبلیغات, روادید, روسیه
تاریخ خبر: ۱۳۹۸/۰۹/۱۱