binder

انجمن عکاسی میراث فرهنگی

Cultural Heritage Photography Society of Iran

نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره عکس خیام از بیلبائو تا سبزوار

نمایشگاه آثار برگزیده ششمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام پس از برگزاری در بیلبائوی اسپانیا در شهر سبزوار برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی دفتر فیاپ در ایران، علی سامعی دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام گفت: این نمایشگاه پس از برگزاری در شهر قونیه ترکیه، با همکاری انجمن عکاسی Zuri-Beltza در شهر بیلبائو اسپانیا نیز برگزار شد و سبزوار میزبان یازدهمین نمایشگاه از تور نمایشگاه‌های ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام است که این نمایشگاه در تاریخ ۲۴ تیرماه ساعت ۱۹ در تالار شهر سبزوار آغاز به کار می‌کند و تا ۳۱ تیر میزبان علاقه مندان خواهد بود.

وی اظهار کرد: نمایشگاه ششمین جشنواره عکس خیام پیش از این در تهران، کرج، قم، ایلام، همدان (دو نمایشگاه)، اراک، اردبیل، قونیه ترکیه و بیلبائو اسپانیا برگزار شده بود که این یازدهمین نمایشگاه آثار برگزیده جشنواره ششم خیام است و این تور نمایشگاهی ادامه خواهد داشت.

به گفته سامعی این نمایشگاه با همکاری انجمن عکاسان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار برگزار می‌شود. این نمایشگاه همانند دوره‌های پیشین جشنواره خیام در شهرهای مختلف ایران و چندین کشور برپا خواهد شد.

مراسم پایانی و اهدای جوایز ششمین دوره جشنواره بین المللی عکس خیام با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان زیباسازی شهر تهران، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، فرهنگستان هنر و مؤسسه صبا دی ماه ۹۷ با حضور چهره‌هایی چون ریکاردو بوسی رئیس فدراسیون جهانی هنر عکاسی (فیاپ) از ایتالیا، فردی ون گیلبرگن معاون فیاپ از بلژیک، محمدجواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت ارشاد و نمایندگان سفارتخانه‌های چند کشور از جمله اسپانیا، هند، مجارستان و… برگزار شد.

جشنواره بین‌المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به مؤسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» - برگزار می‌شود.

خبرگزاری مهر

واژه های کلیدی:  خیام, سبزوار
تاریخ خبر: 1398/04/24